Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę

Wnoszenie środków na zabezpieczenia

Wnoszenie środków na zabezpieczenia (§ 29 Szczegółowych Zasad Prowadzenia Rozliczeń Transakcji (obrót zorganizowany)) odbywa się z wykorzystaniem komunikatów xml przesyłanych kanałami ESDK/ESDI. Uczestnik rozliczający przekazuje do systemu rozliczeniowego KDPW_CCP instrukcję (komunikat colr.ins.001.02) z informacją o wniesieniu lub zwolnieniu środków na zabezpieczenia z tytułu:
  • wstępnego depozytu rozliczeniowego (typ zabezpieczenia MARI lub/i MAGB);
  • właściwego depozytu zabezpieczającego (typ zabezpieczenia MARS lub/i MATS).
Na podstawie przesłanego przez uczestnika komunikatu w KDPW_CCP utworzona jest odpowiednia instrukcja rozrachunku, która następnie jest przekazywana do KDPW.

Informacja o zmianie statusu komunikatu ze zleceniem zmiany zabezpieczenia przekazywana jest do uczestnika rozliczającego komunikatem colr.sts.001.03. Informacja o poprawnym rozrachunku lub braku rozrachunku tej instrukcji w KDPW jest przekazywana do uczestnika KDPW pełniącego rolę agenta ds. rozrachunku i do KDPW_CCP w celu aktualizacji zabezpieczeń. 
Informacja o statusie rozrachunku instrukcji w KDPW przekazywana jest do uczestnika komunikatem statusowym sese.sts.001.03. Informacja o aktualizacji zabezpieczeń jest przekazywana komunikatem colr.sm1.002.03.
Ostatnia aktualizacja:19-04-2021 Do góry