Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę

Zwalnianie środków z zabezpieczeń

Zwolnienie zabezpieczenia będzie wymagało zatwierdzenia instrukcji przez KDPW_CCP, natomiast wypłata środków pieniężnych realizowana będzie automatycznie w DSP NBP. Jeśli instrukcja zostanie zaakceptowana do godz. 17:00, wówczas wypłata środków pieniężnych nastąpi tego samego dnia. W przypadku, gdy instrukcja nie zostanie zaakceptowana do godz. 17: 00, instrukcja ta zostanie odrzucona przez KDPW_CCP.

Zwolnienie środków z wstępnego depozytu rozliczeniowego wykonywane będzie na podstawie instrukcji uczestnika rozliczającego i będzie wymagało akceptacji KDPW_CCP, która zostanie dokonana z uwzględnieniem limitu transakcyjnego uczestnika rozliczającego (wartość zwalnianych z zabezpieczenia środków nie może spowodować przekroczenia limitu transakcyjnego, powyżej 90%).

Dla właściwego depozytu zabezpieczającego zwalnianie środków pieniężnych wykonywane będzie na podstawie instrukcji uczestnika rozliczającego (komunikat colr.ins.001.02) po akceptacji KDPW_CCP, która zostanie dokonana z uwzględnieniem limitu transakcyjnego uczestnika. Zwolnienie środków pieniężnych będzie możliwe tylko do wysokości wymaganego na dany dzień depozytu zabezpieczającego wyznaczonego na konto, z którego uczestnik będzie chciał dokonać zwolnienia środków.

Zwalnianie papierów wartościowych odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach w systemie RTGS lub MB w przypadku papierów wartościowych.

Komunikaty do wnoszenia i zwalniania zabezpieczeń:
  • colr.ins.001.02 - Instrukcja wniesienia lub zwolnienia zabezpieczenia.
  • colr.sts.001.03 - Status wniesienia lub zwolnienia zabezpieczenia.

Więcej o komunikatach xml do obsługi zwalniania środków z zabezpieczeń w zakładce Narzedzia_IT
Ostatnia aktualizacja:22-07-2020 Do góry