Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę

Rozwój systemu rozliczeń transakcji pochodnych OTC

W KDPW_CCP prowadzone są prace projektowe zmierzające do zaoferowania uczestnikom KDPW_CCP nowych rozwiązań do komunikacji, w tym przygotowania do wprowadzenia nowoczesnego dostępu uczestników do dedykowanych elementów systemu poprzez interfejs webowy - Portal usług Grupy KDPW oraz wymiany komunikatów FpML. Wstępnie przyjmuje się, że komunikaty FpML będą wykorzystywane w systemie kdpw_otc do przekazywania statusów transakcji przyjętych do rozliczenia, w tym informacji o potwierdzeniu lub odrzuceniu rozliczenia, nie przewiduje się wykorzystania standardu FpML w procesach takich jak: zarządzenie kontami, zarządzanie uczestnictwem, opłaty, rozrachunki pieniężne, obsługa funduszy zabezpieczających (standard FpML zawiera rozwiązania komunikacyjne służące do wymiany danych związanych z zarządzaniem zabezpieczeniami, lecz w wyniku przeprowadzonych analiz wydaje się, że ISO20022 oferuje komunikaty lepiej dostosowane do wymogów KDPW_CCP w tym zakresie).

Opis procesów, struktury oraz przykłady wszystkich komunikatów FpML i XML, których implementacja nastąpi w Q4 2022 zostały przekazane Uczestnikom w dniu 31.03.2022 r. wraz z kompleksowym materiałem zawierającym ww. informacje (sygn. pisma CCP/ZW/242/2022). Prośbę o dodatkowe przesłanie ww. materiału należy zgłaszać na adres irrm@kdpw.pl

Od maja 2022 r. rozpoczęło się testowanie nowych rozwiązań w środowisku testowym TSTB (z wyjątkiem aukcji - testowanie od 1 lipca 2022 r.).
Ostatnia aktualizacja:16-08-2022 Do góry